Yaz okulu ile ilgili sıkça sorulan sorular

Yaz okulu başvurumu nasıl yapacağım?

2021-2022 Yaz Döneminde farklı Üniversitelerden Yaz Okulu almak isteyen Fakültemiz öğrencilerinin; web sayfamızdaki form ile birlikte dersin içeriğini, dilini, kredi saatini ve yaz okulu akademik takvimini gösteren  belgeleri, ELDEN VEYA ISLAK İMZALI BELGELERİN KARGOYA VERİLMESİ ile  ilgili bölüm sekreterliklerine ulaştırmaları gerekmektedir. (İktisat bölüm sekreteri: Zahit Erdoğan)  

Bu formu bölüm yönetimi inceleyecek ve dersi almanın uygun olup olmadığına karar verecektir.  Bölüm uygun olduğuna karar verirse dersi yaz okulunda alınabilir. 

 

Son başvuru tarihi nedir? 

Başvuracağınız yaz okulunun son kayıt tarihinden önce buradan ders seçiminizi onaylatmanız gerekmektedir. Dolayısıyla son tarih başvuracağınız yaz okulunun takvimine bağlıdır. Ders onayları 1 haftayı bulabilir. Bu sebepten alacağınız derslere karar verdikten sonra son kayıt tarihine beklemeden hızlıca başvurunuzu yapmanız tavsiye edilir.

 

Ders seçimi ile ilgili nelere dikkat etmeliyim?

  • Yaz okulunda alınacak dersin AKTS'si buradaki eşdeğer dersin AKTS'sine eşit veya daha fazla olmalıdır. Örneğin yaz okulunda alınan AKTS'si 4 olan bir ders buradaki 5 AKTS'lik bir derse saydırılamaz.
  • Yaz okulunda alınacak olan ders içeriğinin bizim bölümümüzdeki dersin içeriği  ile uyumlu olma şartı aranır.
  • Fakültemizde İngilizce verilen derslerin yaz okulunda da dersi İngilizce alması gerekmektedir.
  • Bölümümüz Eğitim kataloguna aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. Derslerin AKTS'si, seçmeli ders listesi, ve dili (İlgili dersin koduna tıklayarak)  

%30 İngilizce katalog  https://ubs.ikc.edu.tr/AIS/OutcomeBasedLearning/Home/Index?id=34&culture=tr-TR#

%100 İngilizce katalog   https://ubs.ikc.edu.tr/AIS/OutcomeBasedLearning/Home/Index?id=366&culture=tr-TR

 

Fakülte yaz okulu duyurusu ve başvuru formu

https://iibf.ikcu.edu.tr/Duyuru/30746/farkli-universitelerden-yaz-okulu-almak-isteyen-ogrencilerin-dikkatine

 

UYARI 1: Öğrencilerin alacağı ders/dersler Üniversitemiz içinde ve  Fakültemiz İşletme Bölümünde  açılacak derslere uygun  ise  öncelikle Üniversitemiz ve Fakültemizdeki Yaz Okulu'ndan ders almaları gerekmektedir.

UYARI 2: Yaz okuluna kaydını yaptırıp gitmeyen veya başarısız olan öğrencilerin notları yaz okuluna gidilen üniversite tarafından öğrenci işlerine gönderilmektedir ve bu notların sisteme işlenmesi gerekmektedir. Lütfen son kararınızı buna göre veriniz.

 

Menüyü Kapat